Міопресура — це метод фізичної реабілітації, направлений на роботу з м’язами, фасціями та суглобами, для зняття напруги, усунення контрактур і покращення кровообігу. Її суть полягає у застосуванні контрольованого тиску на певні ділянки тіла з метою розслаблення м’язів і зменшення болю.
Метод розроблений як спрощена форма лікувального масажу – що впливає на м’які тканини, фасції, сухожилля та зв’язки, які в основному є причиною болю та обмеження рухливості.
Міопресура може використовуватися як окремо, так і в комплексі з іншими методами лікування для досягнення кращих результатів.
Перед початком першої процедури лікар проводить обʼємну консультацію з пацієнтом, щоб з’ясувати його стан, врахувати скарги, зібрати в повній мірі анамнез з урахуванням хвороб, залежностей та обтяжуючих факторів. Обговорюють очікування від процедури. Це допомагає визначити підхід та тактику лікування. Адаптувати техніку відповідно до індивідуальних потреб пацієнта.
Основний етап процедури — це мануальна (ручна) робота з проблемними м’язовими ділянками. Фахівець застосовує контрольований тиск на певні ділянки м’язів, де виникають спазми та болючі відчуття. Тиск поступово посилюється і тримається кілька секунд, з деформацією в певних напрямках. Цей процес може супроводжуватися дискомфорту та болю, але це необхідно для ефективного звільнення м’язів від спазмів.
Біль від процедури в значній мірі відрізняється від того болю, до якого ви, на жаль, звикли.
• Дозований тиск долонями, пальцями або гребенем кисті (кулаком)
• Пресура гребенем або ліктем для роботи з великими м’язовими групами.
• Спеціальні техніки на розтягування м’язів.
Після глибокого опрацювання м’язів фахівець проводить компрес або розтяжку. Це спрямовано на загальне розслаблення та покращення циркуляції крові. На цьому етапі можуть також застосовуватися пасивні рухи в суглобах для відновлення нормальної рухливості та тонусу.
Після завершення процедури фахівець дає пацієнту рекомендації щодо подальшого догляду за тілом. Це може включати поради щодо самостійних вправ, розтягувань або інших терапевтичних заходів для підтримки ефекту міопресури. Пацієнта також можуть попросити зробити кілька рухів, щоб оцінити покращення в рухливості та зниження болю. Відеофіксація результатів.
Під час процедури пацієнт може відчувати:
• Легке напруження, дискомфорт або помірні больві відчуття.
• Полегшення після зняття спазму.
• Загальне розслаблення та відчуття тепла у м’язах після сеансу.
• Підвищення температури тіла. Озноб. Закладеність носа. Легке запаморочення. Незначний набряк в місці виконання процедури. Синці.
• Після процедури міопресури важливо пити багато води, щоб вивести токсини, що вивільняються під час роботи з м’язами.
• Варто уникати інтенсивних фізичних навантажень в день процедури, та протягом лікування, щоб м’язи мали змогу повністю відновитися.
• Фахівець може порадити кілька легких вправ для розтягування м’язів або релаксації.
Для досягнення стійкого результату рекомендується проходити курс із декількох процедур. Кількість, залежить від стану пацієнта, але зазвичай це 7-10 сеансів з інтервалом у кілька днів.
Міопресура, як і будь-яка інша процедура по тілу, має свої протипоказання :